-------------------------------------------حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی --------
ابزار و قالب وبلاگبیست تولزکد صلوات شمار برای وبلاگ
----------------------------------بنام خدا---------------------------------- دکترعباس صلاحی نماینده مجلس شورای اسلامی - سفر استاندار مركزي به تفرش

 

پنج شنبه ۲۸ دی ماه ۹۱ استاندار محترم استان مرکزی به همراه جمعی از مدیران کل استان و فرماندار محترم و روسای ادارات شهرستان تفرش از روستاهای رودبار تفرش بازدید کردند که با پیگیریهای دکتر صلاحی و مسئولین مربوطه تصمیم های زیر مصوب گردید:

۱- بعد از بازدید از پروژه آب هفتیان تفرش مقرر شد با سرعت بخشیدن به کار فاز اول ۲۵ روستا از نزدیک به ۴۰ روستا تا اردیبهشت ۹۲ از نعمت این آب بهره مند شوند.

۲- ۳۵ کیلومتر از جاده های آماده آسفالت توسط اداره راه شهرستان تفرش آسفالت گردد.

۳- پل نیمه تمام طریز آباد تا پایان تیر ماه ۹۲ آماده بهره برداری گردد.

۴- پروژه نیمه تمام گردنه گیان تفرش با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال پایان یابد .

۵- از اول گردنه تا میدان اصلی شهر تفرش بلوار و دارای چراغ های جدید شود.

۶- طرح جامع شهرستان تفرش تا هفته آینده تصمیم گیری شود.

۷- پروژه گاز رسانی تعدادی از روستاهای بخش مرکزی تفرش از اوایل سال ۹۲ آغاز شود.

۸- استخر سرپوشیده شهرستان تفرش با تخصیص ۴ میلیارد ریال تا ۵ ماه آینده آماده بهره برداری شود.

 

 

گزارش زیر از سايت فرمانداری تفرش:

مهندس شعبانی فرد استاندار مرکزی به همراه تعدادی ازمدیران دستگاههای اجرایی استان ،اردلان رادفرماندار تفرش،دکتر صلاحی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،حجه السلام مومنی امام جمعه تفرش و جمعی ازمسئولین شهرستان ضمن بازدید ازپروژه های دردست اقدام،با اهالی روستای قوشه خانی دیدار و گفتگو نمود .استاندارمرکزی ازپروژه در دست تعمیر استخر تفرش ،ساختمان شهرداری،پروژه آبرسانی چشمه هفتیان به تفرش ،پل ارتباطی روستای طریز آباد،جاده ارتباطی گردنه گیان ،ساختمان درحال ساخت هلال احمرو پروژه مسکن مهرتفرش بازدید بعمل آورد .
استاندار مرکزی بر اجرای سریع تر طرح آبرسانی به تفرش از چشمه هفتیان تاکید کرد.
علی اکبر شعبانی فرد روز پنج شنبه در بازدید از طرح آبرسانی چشمه هفتیان تفرش افزود: تامین آب شرب یکی از نیازهای زیر بنایی شهرستان تفرش است.
 
 
وی اظهار کرد: این طرح در مجموع یک هزار و 120 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در سه سال گذشته تنها 60 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
استاندار استان مرکزی بیان کرد: با روش فعلی تکمیل طرح بسیار طولانی می شود و لازم است با روش تهاتر، اعتبارآن تامین شود.
 
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی نیز گفت: مسیر خط لوله این پروژه 168 کیلومتر است که تاکنون چهار و نیم کیلومتر آن اجرا شده است.
نورالدین بازگیر ادامه داد: با اجرای این طرح شهر تفرش و 31 روستای آن آبرسانی می شوند.
وی اظهار کرد: میزان آب انتقالی از این طرح 150 لیتر در ثانیه و دبی کل چشمه 450 لیتر در ثانیه است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی اضافه کرد: احداث مخزن پنج هزار متر مکعبی ذخیره آب چشمه هفتیان، اجرای چهار هزار و 300 متر خط انتقال از چشمه تا مخزن و ایجاد مسیر دسترسی از اقدامات انجام شده است.
 
  بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1390 جمعیت شهر تفرش 16447 نفر اعلام گردیده است.

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

گزارش زیر از سايت استانداري مركزي :

 تقویت زیر ساخت های ورزشی در استان مرکزی ضروری است استاندار گفت: تقویت زیر ساخت های ورزشی در این استان ضروری است و باید ساخت و سازها در این حوزه مطابق با استانداردهای موجود باشد. ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران استان مرکزی در تفرش افزود: در راستای توسعه فضاهای ورزشی و فرهنگی نظارت مسوولان و دقت نظر آنان در رعایت قوانین باید مورد توجه باشد. وی اظهار کرد: تمامی دستگاه های اجرایی باید ورزش را به عنوان یک بخش مهم در برنامه های خود قرار دهند و فعالان این حوزه را یاری کنند. استاندار بیان کرد: ورزش از ارکان مهم تامین سلامت جامعه و ارتقا سلامت جسمی و روحی در بین افراد است که باید در مورد آن فرهنگ سازی شود. مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز بیان کرد: مرمت و بازسازی استخر شهر تفرش با ظرفیت 120 نفر در هر نوبت از اقدامات مهم در راستای خدمت رسانی به مردم این شهر است. ˈسعید ملکیˈ خاطر نشان کرد: عملیات ساخت این استخر از سال 82 آغاز و تاسیات برق و آب آن نیز در سال 87 انجام شده است. وی ادامه داد: این استخر پس از سه سال استفاده با مشکلات فنی مواجه و با نظارت دفتر فنی استانداری مرکزی و تخصیص چهار میلیارد ریال در پنج ماه مرمت و بهره برداری می شود. مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی اضافه کرد: سرمایه گذاری اولیه این طرح هفت میلیارد و 400 میلیون ریال بوده است. ملکی یادآور شد: سرانه فضای ورزشی در تفرش و آشتیان یک متر است که از وضعیت مطلوبی برخوردار است. 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

 استاندار : پایداری ملت تحریم های دشمنان را به فرصت تبدیل کرد استاندار گفت: صبر و استقامت مردم ولایتمدار ایران اسلامی تهدیدها ، تحریم ها و فشارهای دشمنان را به فرصت تبدیل کرده است. ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز پنج شنبه در جریان سفر یک روزه به تفرش در جمع مردم روستای قوشه خانی این شهرستان افزود: نظام سلطه در جنگ اقتصادی فشار زیادی را بر ایران تحمیل کرده و به دنبال دلسرد کردن مردم از نظام و رهبری است. وی اظهار کرد:مردم ولایت مدار و بصیر ایران با حمایت قوی از نظام، بارها ثابت کرده اند که نظام مقدس جمهوری اسلامی را از آن خود می دانند و با جان و مال خود از آن دفاع می کنند. استاندار ادامه داد: روستای قوشه خانی یکی از مناطق محروم شهرستان تفرش است که باید با برنامه ریزی و تلاش مدیران، فقر و محرومیت را از آن پاک کرد. شعبانی فرد توضیح داد: این منطقه با دارا بودن ظرفیت های بالای دامپروری و کشاورزی می تواند به یکی از قطب های درآمد زای استان تبدیل شود و سهم قابل توجهی را در تامین مواد غذایی منطقه داشته باشد. وی خاطر نشان کرد: تقویت آموزش های مهارتی برای زنان و جوانان و مقاوم سازی ساختمان های این روستا از اولویت هایی است که باید مسوولان به آن توجه کنند. شعبانی فرد از اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار برای مسیر مواصلاتی گردنه گیان تفرش خبر داد و گفت: تسطیح و آسفالت ریزی این مسیر توسط جهاد نصر استان مرکزی تا اردیبهشت سال آینده انجام خواهد شد. بررسی ظرفیت های گردشگری، بازدید از روند ساخت و تکمیل طرح 360 واحدی مسکن مهر، پل طریزآباد، ساختمان هلال احمر، ناحیه انتظامی، استخر سرپوشیده و شهرداری از دیگر برنامه های سفر یک روزه استاندار مرکزی به شهرستان تفرش بود. 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

استان مرکزی در یک نگاه

جمعیت : 1413959 نفر مرکز استان : اراک تعداد شهرستان : 12 تعداد بخش : 23 تعداد شهر : 32 تعداد دهستان : 66 مساحت : 29126.564 km²

شهرستان - مرکز -  جمعيت - تاسيس 

اراک           اراک     599634       1316 

ساوه          ساوه    259030      1316

شازند        شازند     117746     1359

خمين         خمين     107368     1337

خنداب        خنداب    58262       1386

زرنديه        مامونيه    57153      1381    

محلات       محلات    53381       1325 

دليجان        دليجان   48986       1358 

کميجان       کميجان   39340      1381 

فراهان    فرمهين    30042     1388 

تفرش      تفرش     25912      1336

آشتيان    آشتيان    17105      1356

* آمار بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1390

+ نوشته شده توسط کاربر |